07

Влітку можна легко захворіти, не дивлячись на те, що на вулиці прекрасна погода - чим хворіють влітку діти, наприклад? Це можуть бути застуда, кишкова інфекція, сонячний удар, травми на воді і багато інших неприємностей. Вони часто виникають з вини дорослих - недогледіли, розслабилися на відпочинку, понадіялися на імунітет або просто не думали, що малюк може захворіти саме в спеку. Як результат - зіпсований відпочинок, а то і госпіталізація ... Що зробити, щоб уникнути проблем під час літнього відпочинку?

Чому хворіємо?

Хоча літо і вважається одним з найбезпечніших періодів для хронічної патології, то для застуд та інфекцій, різних травм і неприємностей це досить «популярний» сезон. Особливо якщо випробовувати організм дитини на міцність, віддаючись екстремальним видам відпочинку і відриваючись в плані їжі і розваг. Чим хворіють влітку найчастіше? Зазвичай це простудні інфекції та ГРВІ (через різкі зміни температур), кишкові розлади і отруєння (через зміни харчування та порушення умов зберігання їжі), а також опіки, перегрівання, травми і їх наслідки.

Влітку імунітет відчуває через спеку потужний стрес: сильна спека знижує захисні сили організму нітрохи не менше, ніж переохолодження в зимовий час. При ослабленні імунного захисту легко можуть виникати застуди або кишкові інфекції, особливо в умовах порушень правил гігієни (діти забувають мити руки, їдять немиті фрукти або ягоди і т.п.).

Застуди чи ГРВІ

Влітку ми жадаємо рятівної прохолоди і включаємо вдома кондиціонер, в результаті створюючи різкий і виражений контраст між вуличного і домашнього температурою. Це створює температурний стрес і призводить до зниження імунітету. Як результат - може виникнути ангіна, фарингіт або насморк. Додають в скарбничку застуд також такі фактори як місцеве переохолодження при питті крижаної води, купання у водоймах, прийом великої кількості морозива.

Особливо небезпечна застуда малюкам - при розвитку ангіни у них може формуватися ускладнення на нирки, суглоби чи серце, розвиток ревматизму. Це призводить до тяжких наслідків. Тому в літню спеку з дітьми намагайтеся використовувати кондиціонер дозовано, не створюйте різких перепадів температури, не включайте його на повну міць, використовуйте слабкий потік повітря.

Поїздки на море

Найчастіше батьки з дітьми в літній час відправляються на відпочинок до моря, на курорти, часом з тривалим переїздом або перельотом. Чим хворіють влітку діти на курортах? Найчастіше вони страждають від акліматизації та різкої зміни часових поясів, що призводить до лихоманки, розладів травлення, проблем сну і поведінки. Це може призвести до того, що кілька днів замість відпочинку дитина проведе в ліжку з високою температурою, відмовою від їжі або сидінням на горщику...

Крім того, у дітей до захворювань може привести і гострий стрес від надлишку емоцій, зміни звичної обстановки, від порушення режиму дня і звичного харчування. Тому, щоб дитина не захворіла, продумайте відпочинок до дрібниць: так, щоб він не сильно порушив звичне життя дитини (і краще відмовитися від поїздок з малюками до 3 років далі, ніж на 100-200 км від дому).

Хвороби «брудних рук»

Однією з поширених літніх проблем серед малюків є діарея - вона може виникати при вживанні немитих овочів і фруктів, при зараженні глистами, при розвитку кишкових інфекцій або отруєнь недоброякісними продуктами. Влітку продукти, особливо молочні та м'ясні, можуть швидко псуватися, і при поїданні таких продуктів можна отруїтися. Для дітей отруєння особливо небезпечні, оскільки призводять до сильних болів у животі, проносу і блювоти, сильно порушують загальний стан і призводять до зневоднення і токсикозу. У дітей знижена опірність до патогенних мікробів, особливо в умовах спеки і пониження імунітету. Це і призводить до більш частих проблем з травленням. Крім того, на відпочинку важливо правильно вибирати питну воду, так як неякісна вода не менш сильно впливає на здоров'я дитини. Особливо це важливо при відпочинку на дачі, в селі або на природі, воду для пиття і приготування харчування необхідно обов'язково фільтрувати і ретельно кип'ятити.

Крім того, важливо стежити за тим, щоб харчування дитини відповідало віку - влітку в спеку ферментативна система знижує свою активність, тому не варто налягати на жирну, гостру і пряну їжу, а важливо перейти на молочно-рослинне полегшене харчування.

Ще чим?

Діти часто страждають від захворювань нирок (циститами, пієлонефритами), перекупавшись в морі або насидівшись на холодній землі, особливо в мокрому одязі. У результаті відбувається переохолодження статевих органів і області тазу, що призводить до активації мікробної інфекції. Це може надовго вкласти дитину в лікарню.

Не менш небезпечними можуть стати сонячні опіки при тривалому знаходженні на сонці, особливо для дітей молодше 6 років. Найчастіше батьки забувають застосовувати сонцезахисні засоби або не стежать за часом перебування на відкритому сонці. Це призводить до формування бульбашок на шкірі, свербіння, печіння і лихоманки. Щоб не виникало таких проблем - завжди беріть з собою на пляж парасольку, прохолодну воду і сонцезахисні засоби для дітей з максимально можливими ступенями захисту (40-50 SPF)

контакти

096 086 00 00

м. Бориспіль
вул. Гоголя, 2

пн - нд 7:30 - 19:00