02

Усі батьки мріють про те, щоб у їхніх дітей були білосніжні посмішки, і щоб вони зверталися до стоматологів лише для профілактичного огляду. Але, на жаль, захворювання зубів у дітей зустрічаються досить часто. Завдання батьків полягає в тому, щоб зберегти зуби дитини здоровими (вчасно звертаючись до стоматолога) і привчити її з дитинства правильно доглядати за своїми зубами.

Молочні зуби особливо часто схильні до різних захворювань, тому батьки повинні надавати їм особливо пильну увагу.

Дитячий ранній карієс

Однією з найчастіших причин потемніння зубів у дитини є карієс. Карієс є інфекційним захворюванням порожнини рота, яке викликається специфічними мікроорганізмами. У малюків 1,5-2 років його називають «пляшковий», «синдром нічної пляшечки», «повзучий» карієс. Він характеризується особливо швидкими темпами розвитку.

Причини розвитку дитячого карієсу:

активний розвиток патогенної мікрофлори в порожнині рота. У перші роки життя джерелом інфекції є слина дорослого, передача каріесогенної мікрофлори здійснюється через поцілунки, облизування сосок або пустушок, столові прилади.
травмування зубів (травми, удари)
різкі перепади температури (різка зміна гарячої та холодної їжі)
нічне годування. У дитини яка звикла засинати з пляшкою молока або соку в роті, великий ризик розвитку карієсу. Слина підтримує нейтральне середовище в порожнині рота, в нічний же час слюновиділення знижується, що призводить до того, що слина не змиває кислоти ферментуючі мікроорганізмами з емалі зубів. Ці кислоти викликають вихід кальцію з емалі зубів і тим самим їх руйнують.
недостатня гігієна порожнини рота

Інші причини потемніння зубів

Погане засвоєння кальцію організмом. Іноді через незбалансованого харчування або за різних захворювань, частіше пов'язаних з порушення обміну речовин, кальцій погано засвоюється організмом і починають виникати проблеми з зубами.

Спадковість. Безсумнівно те, то спадковість впливає на структуру емалі і склад слини, а значить і зумовлює схильність до хвороб зубів.

Зубний наліт. Він може виникати через зниження слюновиділення, порушення складу слини або недостатньої гігієни ротової порожнини.

Вживання великої кількості продуктів, що містять рафінований цукор. Звичайно ж здоров'я зубів у багато залежить від правильного раціону. І в першу чергу він повинен бути збалансованим по всіх компонентах. Надлишок вуглеводів в раціоні підвищує кислотність і тим самим провокує виникнення карієсу.

Порушення обміну речовин.

Порушення метаболізму фтору. Ендемічний флюороз - це системне захворювання, пов'язане з надлишком фтору в організмі. Як правило, виникає при споживанні води в певній місцевості, що містить у великій кількості фтор. Клінічно проявляється темними плямами і смугами на емалі.

Недостатнє слиновиділення. При дефіциті жирів, білків, вуглеводів, вітамінів і мінералів, може порушуватися склад і якість слини, що в свою чергу веде до появи нальоту на емалі і її потемніння.

Хронічні захворювання. Захворювання шлунково-кишкового тракту (хронічний гастрит, ентерит), діабет, анемія, лейкоз і багато інших захворювань, системно впливають на організм і звичайно ж впливають на стан зубів.

Медикаментозні препарати. Застосування препаратів заліза застосовуються при анемії, а також антибіотики тетрациклінового ряду (під час вагітності або в перші місяці після народження) можуть провокувати потемніння зубів.

Чому потрібно лікувати молочні зуби?

Дуже важливо усвідомити важливість лікування молочних зубів, деякі батьки припускають, що молочні зуби тимчасові і в їх лікуванні немає потреби, але це дуже серйозна помилка, тому що від здоров'я молочних зубів залежить здоров'я постійних зубів. Молочні зуби випадають протягом кількох років (з 5-6 років до 12-13 років) і весь цей період хворі зуби можуть доставляти дискомфорт дитині. А найважливіше, що довга відсутність зубів, втрачених через захворювання, може бути причиною неправильного прикусу і нерівних зубів.

Лікування при потемніння зубів

Якщо у дитини потемніли зуби або з'явилися темні плями, перше, що необхідно зробити в даній ситуації це звернутися до стоматолога. Подібні проблеми потрібно вирішувати відразу ж після їх виявлення. Якщо є якісь системні захворювання, то спочатку доведеться зайнятися їх лікуванням. Вам потрібно буде переглянути раціон дитини, поступово прибрати нічне годування або скоротити його до мінімуму. Якщо причина потемніння карієс, то лікування буде залежати від стадії захворювання. При незначному ураженні видаляють змінені тканини і пломбують зуб, використовують метод сріблення зубів. При значних ураженнях коронки зуба, його видаляють, так як карієс може переходити на сусідні зуби і щоб уникнути поразки зачатків постійних зубів.

Профілактика даної проблеми включає в себе відразу кілька моментів:

правильна гігієна порожнини рота. Коли у дитини з'явилися перші зубки їх потрібно акуратно очищати кип'яченою водою або відваром ромашки. Надалі слід підібрати спеціальну зубну пасту відповідну віку малюка. За правильному чищенню зубів краще отримати консультацію стоматолога.
важливий збалансований раціон. Споживання білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мінералів і обмежене споживання рафінованого цукру.
регулярне відвідування стоматолога для профілактичних оглядів (мінімум два рази на рік).
своєчасне лікування системних хвороб.
Слідкуйте за зубками свого малюка і вчасно звертайтеся за допомогою до стоматологів.

контакти

096 086 00 00

м. Бориспіль
вул. Гоголя, 2

пн - нд 7:30 - 19:00