06

Перші зубки малюка - це не тільки велика радість в житті батьків, але ще і велика відповідальність. Адже за станом цих тимчасових зубів необхідно стежити не менш ретельно, ніж за постійними. Адже якщо вони почнуть псуватися і випадати, є ризик, що і корінні теж будуть вже нездоровими. Проте в певні періоди життя дитини наступають ситуації, коли випадання молочних зубів - це необхідний і природний процес.

Назва "молочні" стосовно до перших зубів дитини бере свій початок ще з глибини століть. Найчастіше стверджується, що даний термін був запропонований Гіппократом, як опис того, що зуби виросли у малюка, що харчується материнським молоком. Однак фахівці запевняють, що дана назва - це просто результат неправильного перекладу з латинської. Спочатку ці зуби називалися лівакт, тобто тимчасові. За аналогією зі словом лактоза слово переклали як молочні.

Як відбувається заміна молочних зубів на постійні

Процеси, які відбуваються всередині щелепи дитини, багато медиків називають справжнім дивом. Адже корінні зуби починають формуватися ще коли стоять всі молочні. Зміна зубів відбувається по досить чіткій схемі. Коли приходить час, коріння молочних зубів розсмоктуються, а самі зуби починають хитатися і в результаті випадають.

Іноді батьки турбуються, що випадіння молочних зубів - це болісний процес. Тим більше, що при випаданні зуба часто з'являється сукровиця. Проте варто пам'ятати, що все це абсолютно не боляче. А головне - природно.

Зуби починають випадати і замінюватися в порядку своєї першої появи. Тобто, як правило, першими змінюються передні нижні два зуба, потім верхні і т.д. Відбувається зміна зубів у кожної дитини в індивідуальні терміни. У середньому, заміна починається у віці 5-6 років і закінчується до 12-14 років.

Так звані «зуби мудрості» можуть як з'явитися в 20-25 років, так і не вирости взагалі.

Природно, все індивідуально, і у когось перші зубки почали випадати вже у віці 4 років. Це теж варіант норми, особливо якщо молочні вийшли також рано - місяця в 4. Якщо ж батьки вважають, що зміна зубів почалася зарано, потрібно просто звернутися до лікаря. Він подивиться на щелепу дитини, оцінить її стан і дасть свої рекомендації щодо лікування або догляду.

Що робити, якщо молочний зуб випав занадто рано

Звичайно ж, зустрічаються ситуації, коли у дитини молочний зуб випадає і в 2, і в 3 роки. Це безпосередньо пов'язано з тим, що зуб хворий. Щоб малюку було чим їсти, медики навіть придумали для таких випадків спеціальний тримач для зубів. Він сприяє збереженню місця для зростання постійного зуба і не дає зрушуватися іншим зубам на звільнене місце.

Що робити, коли випав зуб

Нічого надприродного вживати у разі, якщо зуб випадає в покладені для нього терміни, не потрібно . Досить просто не давати малюкові 2:00 нічого їсти або пити, щоб ранка трохи затяглася. Це допоможе уникнути запалення в пошкодженому місці.

Можна перші кілька днів полоскати рот сольовим розчином - він дезінфікує і знезаразить відкриту ранку в щелепі. Для приготування такого засобу достатньо тільки в теплій склянці води розвести 2 ст.л. солі і додати пару крапель йоду.

Часто малюки лякаються того, що у них починають випадати зубки і бояться цього процесу. Щоб викорінити страх і зробити процес зміни зубів для дитини радісним, достатньо всього лише придумати для нього невелику казку - подарувати зубок мишці, зробити подарунок для зубної феї і т.д.

контакти

096 086 00 00

м. Бориспіль
вул. Гоголя, 2

пн - нд 7:30 - 19:00