27

Проблема рум'яних щічок у дітей вимагає самого серйозного ставлення до себе. Незважаючи на те, що діатез у дітей став практично повсюдним явищем, його необхідно лікувати вчасно. Діатез у дітей до року лікарі вважають відхиленням від норми, так як він характеризують ненормальну реакцію дитячого організму на конкретний подразник.

Діатезом називають схильність організму до чого-небудь, наприклад, до алергії. Важливо знати, що це не хвороба, а стан. Ним не захворівають, а, отже, від нього не можна вилікуватися.

Симптоми діатезу у дітей

Напевно кожен знає, як виглядає діатез у дітей: щічки дитини покриваються червоними цятками, які після розчісування за сильного свербіння покриваються кірочками. До інших проявів даного стану відносять: появу зайвої ваги у малюка; порушення стільця; зниження м'язового тонусу. До віддалених проявів (наслідків) можна віднести в окремих випадках відставання у фізичному розвитку. У важких випадках спостерігається запалення гортані, мигдалин, носоглотки.

Геморагічні діатези у дітей - це синдром, який об'єднує деякі спадкові та набуті захворювання, які проявляються в схильності організму малюка до кровотеч через крихкість судинної стінки. У малюків даний стан проявляється у формуванні гематом навіть при найменшому травмуюому впливі на шкіру. На всьому тілі може виникати плямистий геморагічний висип, у важких випадках спостерігаються ураження великих суглобів, інсульти, необоротні порушення зорового органу.

Алергічний діатез у дітей спостерігається набагато частіше. Дитина може бути спадково схильна до нього, хоча може підвести і імунітет. Великий вплив робить неблагополучна екологія місця проживання сім'ї, перенесення деяких інфекційних захворювань.

Якщо мама під час вагітності страждала токсикозами, порушувала режим харчування або вживала деякі небажані лікарські препарати, то це також може зумовити прояви розглянутого стану.

Лікування дитячого діатезу

Якщо діагностується діатез у дітей, дієта стає основним елементом лікування. Дитина переводиться на раціональне харчування, щоб виключити вплив алергенів на організм малюка. З раціону малюка повністю виключаються: м'ясні і курячі бульйони, будь-які продукти червоного кольору, солодощі та цукор, коров'яче молоко, сметана, яєчний жовток, манна і пшоняна каші, абрикоси, цитрусові, гранати, персики, дині, горіхи (особливо, арахіс), шоколад, будь-які делікатеси. У раціоні знижується частка вуглеводів, солі і жирів. Якщо має місце грудне вигодовування, то від перерахованих вище продуктів повинна відмовитися годуюча мама.

Маленьким пацієнтам лікар обов'язково призначить препарати проти свербіння, а також седативні засоби. Може бути призначений курс вітамінної терапії. Місцеве лікування може полягати в примочках і мазевій терапії. Добре допомагають ванни з низкою і корою дуба.

Мазі від діатезу для дітей повинні підбиратися з особливою ретельністю, щоб не виникло зворотного ефекту, якщо раптом розвинеться алергія на саму мазь.

контакти

096 086 00 00

м. Бориспіль
вул. Гоголя, 2

пн - нд 7:30 - 19:00