energy-light-bulb

  У вихованні дитини немає неважливих питань, особливо, якщо в певний момент ви починаєте розуміти, що щось пішло не так. Не варто панікувати і опускати руки - швидше за все, ви не перші зіткнулися з такою проблемою, а значить, до вас її вже хтось успішно вирішив. Варто скористатися передовим досвідом!

  Проблема дитячого брехні - одна з найпоширеніших і неприємних проблем у вихованні дитини, але й вона вирішується. Не впадайте в крайнощі і не поспішайте карати дитину - у більшості випадків можна обійтися "малою кров'ю", а псувати відносини - взагалі остання справа, повірте.

  Причини дитячого брехні

  Насамперед навчіться розмежовувати брехню і фантазії. Дитячі фантазії нешкідливі, це, якщо хочете, цілком можна назвати навіть творчістю, оскільки результатом стає красива історія, а от брехня в більшості випадків корислива. Найпоширеніші причини дитячої брехні:

-Бажання уникнути заслуженого покарання;
-Бажання отримати заохочення;
-Бажання не відставати від однолітків;
-Бажання відповідати очікуванням інших.
-Придивіться уважно до перерахованих причин. Незважаючи на те, що кожна з них є бажанням, по суті, все це - страхи. А страхи виникають від невпевненості - у собі, у любові близьких, у власних можливостях витримати наслідки. Погодьтеся, все це - зовсім не привід для покарання, зовсім навпаки - саме час прийти на допомогу своїй дитині.

Як відучити дитину брехати ?

  Більшість психологів сходяться на думці, що брешуть, в основному, тим, кому страшно говорити правду. А тому:
Не провокуйте дитини. Технологія "перехресного допиту" ефективно допомагає обчислити дорослого брехуна, але у випадку з дитиною вона є неприкритою провокацією. По суті, це агресія, яку дитина обов'язково відчує, - і наїжачиться у відповідь.

  Послабте контроль. Тотальний контроль є свого роду вираженням недовіри і теж не може викликати позитивних емоцій. Ваша дитина повинна точно знати, що ви йому довіряєте. Довіра - дуже цінна валюта, навряд чи дитина захоче розмінювати таке багатство на дрібниці, особливо, якщо ви вже пояснили їй, що брехати це означає образити.

  Допоможіть вирішити проблему. Іноді брехня ситуативне - в таких випадках варто шукати причину в обставинах, що склалися, а знайшовши, підказати дитини вихід. Навчивши вирішувати проблеми, ви вб'єте відразу двох зайців - станете для дитини вірним другом і позбавитеся від зайвого головного болю за дитину.

  Хваліть за чесність. Пам'ятайте горезвісне "краще гірка правда, ніж солодка брехня"? Навіть якщо дитина заслуговує покарання за проступок, в якому зізналась, його чесність - відмінний привід для заохочення. Краще виховати чесну, але здатну помилятися дитину, ніж безкомпромісного брехуна, що йде до мети "по головах".

  Налагодьте контакт. Друзям не брешуть, а тому докладете максимум зусиль, щоб побудувати хороші дружні відносини з власною дитиною. Знайдіть спільні інтереси, проводьте дозвілля разом, діліться проблемами та досвідом.

  Не обманюйте самі. Часто діти копіюють своїх батьків, а тому не варто, щоб вони бачили, що ви - далеко не зразок кришталевої чесності. Бачачи ваше благородство, дитина обов'язково захоче вирости таким же.

  Однак, не вся брехня небезпечна. Важливо також пояснити дитині поняття "брехні за спасіння" та ввічливого обману - ці речі цілком вписуються в етикет людського суспільства.

контакти

096 086 00 00

м. Бориспіль
вул. Гоголя, 2

пн - нд 7:30 - 19:00