02

Дитина боїться всього нового. Надмірна підозрілість

  Напевно, багато батьків стикалися з тим, що їх малюк наполегливо не хоче пробувати нічого незвичайного. Причому ця боязнь нового іноді проявляється в усіх сферах життя. Не треба думати, що малюк просто вередує, швидше за все, йдеться про «надмірну дитячу підозрілість». Такий термін є в психології, і означає він рису характеру, яку необхідно коригувати.

  Спочатку дитина відмовиться від овочевого рагу, на що, в принципі, батьки можуть не звернути увагу. Але ж відмовляючись від усього нового і харчуючись однією картоплею і куркою, дитина не пізнає гастрономічних смаків, а також не отримає достатню кількість вітамінів. І це ще півбіди, адже постійно відкидаючи нове, дитині буде складніше адаптуватися в новому суспільстві, а його уникнути не вдасться в будь-якому випадку, адже попереду ще школа і різні дитячі гуртки.

  Відсутність бажання дізнаватися щось нове - типова проблема таких дітей. Надалі така людина буде намагатися уникати нових почуттів та емоцій. Буде соромитися вирішувати свої проблеми. Йому буде складно запитати у перехожого як пройти в таке-то місце, навіть коли він буде блукати по вулиці дві години. До кожного нового знайомого він буде ставитися з такою ж надмірною підозрілістю і швидше за все, він насилу зможе завести сім'ю.

  Якщо Ви помітили у своєї дитини надмірну підозрілість, не переживайте з цього приводу, це не є якимось психічним захворюванням або відхиленням. Але знайте, щоб уникнути серйозних проблем у майбутньому, це потрібно коректувати і почати робити це краще якомога раніше.

  Їжа

  Найчастіше у дітей така риса характеру проявляється саме в їжі. Буває так, що малюк любив одну страву, але після того, як вона не виправдала його очікувань, він відмовляється від нього назавжди. Наприклад, дитина завжди любила котлети, а після того, як мама їх пересолила, він зненавидів їх. Не треба ображатися і лаятися з дитиною. Він робить це не через впертість, а тому що йому дійсно страшно. Не треба примушувати його їсти те, що його лякає - це тільки посилить проблему.

  Психологи рекомендують вводити новий продукт потрошку. Коли маленький шматочок підозрілого овоча буде лежати поруч з рідною і улюбленою картоплею, він не буде так лякати дитину. Можливо, спочатку дитина його навіть не спробує. Не наполягайте. Незабаром він точно звикне до його зовнішнього вигляду, і зважитися з'їсти його.

  Одяг

  Якщо малятко категорично відмовляється надягати новий одяг, спробуйте розповісти їй цікаву передісторію про одяг. Скажіть, наприклад, що плаття було зшито Попелюшкою спеціально для неї.

  Недовіра до людей

  Майже всі діти бояться чужих, але якщо таке спостерігається і після трьох років варто насторожитися. До Вас приходять гості, а малюк не звертаючи уваги на них, розвертається і йде в свою кімнату? Частіше запрошуйте друзів у свій будинок, причому ніколи не залишайте дитину покинутою. Обіймайте його в присутності гостей, щоб малюк відчув себе захищеним.

контакти

096 086 00 00

м. Бориспіль
вул. Гоголя, 2

пн - нд 7:30 - 19:00