10

Багато батьків замислюються над тим, як пояснити дитині, звідки беруться діти. Це досить делікатна тема, тому батьки відкладають момент одкровення до тих пір, поки дитина вже сам не розповість їм, як дорослі "роблять" дітей. Тут відразу починається паніка, якої можна уникнути, якщо вчасно вжити заходів.
По-перше, не бійтеся говорити з дитиною по-дорослому, не сюсюкаючи. Це не означає, що ви повинні відразу випалити всі тонкощі сексу і поставити себе і дитину в незручне становище. Важливо усвідомити пару моментів, які допоможуть вам розібратися в тому, як пояснити дитині, звідки беруться діти.

Не обіцяйте і не брешіть. Якщо ви не готові розповісти дитині про те, як він з'явився на світ, краще не обіцяйте даремно. Не варто розповідати дітям, що їх приніс лелека. Дитина може стати посміховиськом серед однолітків, яким батьки вже встигли розповісти всю правду.

Не сваріть дитину за допитливість в інтимному питанні. Це природно, що діти цікавляться настільки тонким питанням. Зауважте, адже вони прийшли за відповіддю саме до вас. Це означає, що вони довіряють і сподіваються, що ви їх зрозумієте. Якщо ви станете лаяти дитину, він подумає, що запитав щось непристойне і надприродне. Надалі тема сексу стане для нього табу і виникнуть складнощі у дорослому житті. Ставтеся до сексу розсудливо, а не так, ніби в цьому є щось ганебне і неприйнятне. Крім того, не варто занадто збуджено говорити на цю тему, починаючи словами: «Приготуйся, зараз ти дізнаєшся страшну таємницю». По суті, нічого ж особливого не сталося, правда? Зберігайте спокій.

Отже, ви готові до розмови. З чого почати? Почнемо з того, що не варто занадто сильно вдаватися в подробиці. Деякі батьки трохи переграють. Повірте, малюку не обов'язково знати, що таке статевий акт і оргазм. Деякі допомоги по дитячому вихованню дивують своїми порадами. Вони говорять про те, що дитині потрібно вже в шість років розповісти всі тонкощі сексуального життя мами і тата, називаючи речі своїми іменами. Повірте, це рано. Пояснити дитині, звідки беруться діти, можна абсолютно нейтрально і спокійно, до прикладу: «Ти народився, тому що ми дуже хотіли сина (доньку). До народження ти був у мами в животику. Ти потрапив туди тому, що мама і тато полюбили один одного, а коли чоловік і жінка люблять один одного, у них народжуються діти ».

Якщо ваша дитина вже ходить до школи, він може цілком легко поставити запитання: «Що таке секс?». Поясніть йому, що це відносини між чоловіком і жінкою, і у кожної пари ці відносини індивідуальні. Тут вже варто розповісти дитині, що це фізична близькість, яка супроводжує духовну. Філософських термінів від вас ніхто не вимагає, просто скажіть, що люди спочатку закохуються один в одного, а потім у них може народитися дитина, якщо обидва будуть готові. Не кажіть про секс так, щоб дитина сприйняла його як заборонену тему до кінця життя. Просто переконаєте в тому, що в дорослому житті потрібно обережно і трепетно ставитися до цього процесу.

Через час можна поговорити про безпечний секс, про способи контрацепції та венеричних хворобах. Дитина повинна розуміти, що цей процес вимагає серйозності і відповідальності. Також ви можете поцікавитися, чи є у вашої дитини пасія. Тільки не запитуйте це наполегливо, підведіть розмову до того, щоб він сам з вами радісно поділився новиною, не червоніючи і не боячись отримати від вас негативний настрій.

Якщо дитина буде вам довіряти, він ніколи не наробить помилок, тому що у нього є міцний тил в особі власних батьків. Небажані вагітності найчастіше небажані саме з тієї причини, що дівчинка-підліток боїться зізнатися мамі. Вчасно убезпечивши своїх дітей відвертою розмовою, заснованим на довірі і розумінні, ви зможете уникнути багатьох проблем. Не думайте, що пояснити дитині, звідки беруться діти, - це складна і нездійсненне завдання. Будьте другом своєму чаду, і ви виховаєте справжню особистість.

контакти

096 086 00 00

м. Бориспіль
вул. Гоголя, 2

пн - нд 7:30 - 19:00