0 7

Лікарі-педіатри стверджують: їзда на велосипеді - не тільки надзвичайно цікава річ, але і дуже корисна. Малюк захоплено крутить педалі, це зміцнює м'язи ніг. До того ж, катаючись на велосипеді, дитина вчиться одночасно кілька дій: тиснути на педалі, рухатися в потрібному напрямку і крутити кермо. Це сприяє розвитку координації рухів і вмінню орієнтуватися в просторі.

З якого віку можна починати їзду на велосипеді? І яким має бути перший велосипед?

Навчати дитину їздити на велосипеді можна з одного року. Трьохколісник для дітей від 1 до 2 років випускають яскравого оформлення, з різними дрібничками, клаксонами, рухливими декоративними елементами (світломузичний панелями) - в загальному, подорожі на таких велосипедик для малюків - суцільне задоволення. А велосипед для дитини від 2 до 4 років повинен обов'язково бути забезпечений обмежувачем керма - спеціальною вставкою, що гальмує його рух навколо своєї осі. Діти цього віку ще не здатні повністю контролювати велосипед, а кермо при різкому повороті може боляче вдарити дитину або навіть скинути її з сідла. Малюки, як відомо, ростуть швидко, тому бажано, щоб сидіння і кермо регулювалися по висоті, а додаткові деталі (ручка управління, опори для ніг) були змінними. Крім того, при катанні на триколісному велосипеді виникає одна неприємність - завалювання набік при різкому повороті на швидкості. Тому синові чи доньці треба відразу показати, як правильно триматися за кермо при поворотах, щоб уникнути нахилу і падіння.

Коли можна переходити до двоколісного велосипеда?

Купити двоколісний велосипед але зі знімними приставними коліщатками, які кріпляться до заднього колеса (таким чином «дорослий двоколісних» на деякий час перетворюється в чотириколісний). Поки дитина не навчиться тримати рівновагу на двох колесах, ці приставні коліщатка допоможуть йому ганяти без боязні впасти. Не варто квапити юного велосипедиста з переходом на два колеса: хоч би сезон треба поїздити з ними, щоб освоїтися. Так він звикне до свого транспортному засобу.

Є ще одна таємниця. Якщо ви вже бачите, що дитина нормально їздить на двох колесах, але боїться знімати бічні коліщата, непомітно підігніть їх вгору. Так вони будуть лише атрибутом для заспокоєння дитини, він швидко і сам зрозуміє, що вже може їздити без них.

Є все ж нюанс, який зупиняє батьків перед покупкою велосипеда, - травми і падіння ...

Спочатку дитина неодмінно буде падати! Але робити це потрібно правильно. Перш за все навчіть дитину не виставляти руки при падінні, якщо можливо, згрупуватися і зістрибувати з велосипеда швидше, ніж він опиниться на землі. А вже якщо падіння неминуче, то завалюватися слід набік, а не носом вперед! Згадайте, як ви самі вчилися їздити. При перших спробах батьки повинні підстрахувати дитину - ідіть поруч, підтримуйте за кермо.

Треба, щоб син чи донька не втрачали впевненості: нехай не відразу, але в один прекрасний момент ваш велосипедист зрозуміє, що він може їхати сам і не впасти. На випадок аварійних ситуацій треба запастися лейкопластиром. Зрештою, це також корисний момент, який допомагає дитині дорослішати. До цього треба бути готовим: іноді дитина буде повертатися додому з розбитими ліктями, колінами і навіть підборіддям. Падіння з велосипеда неминуче. Важливо, щоб син або дочка розуміли: велосипед - це транспортний засіб підвищеної небезпеки, пам'ятали про це і були обережними. А дрібні аварії - це лише складові насиченою дитячого життя. І ні в якому разі не привід відмовляти дитині в задоволенні покататися на «двоколісному другові»!

контакти

096 086 00 00

м. Бориспіль
вул. Гоголя, 2

пн - нд 7:30 - 19:00