0 8

Коли в будинку з'являється дитина, мама з татом роблять все, щоб її було добре. А всі досягнення малюка зустрічаються неймовірним захопленням. Ось він вперше підняв голівку, почав сидіти, повзати, потім ходити. Момент, коли малюк скаже своє перше слово, наповнений особливим очікуванням. Батьки чекають, що першим словом стане «мама» чи «тато», але найчастіше це буває щось нескладне.

У питанні про те, коли дитина починає говорити, немає чітких термінів, адже всі діти індивідуальні. Однак є норми, за якими можна орієнтуватися, щоб простежити розвиток малюка.

Розвиток мови до 12 місяців

7 місяців - це той вік, коли дитина починає говорити. Звичайно, це не повноцінна мова, але малюк видає звуки, повторює склади по 2-3 рази, починає лепетати. У 8 місяців лепет малюка стає більш активним, можна навіть спостерігати виразні інтонації і чітка вимова складів. У 9 місяців дитина починає наслідувати батьків і повторювати склади за ними. До 10 місяців дитина, наслідуючи батькам, вимовляє нові склади і слова. З'являється все більше нових звукових поєднань. Через місяць дитина вже може вимовляти такі прості слова, як мама, тато, баба, тя- тя, так-так. Малюк активно наслідує звукам і складах. До року в словниковому запасі дитини з'являється 5 і більше слів. Крім них, малюк може виражати інтонацію прохання, розуміє, як співвідносяться звуки і предмети.

Розвиток мови після року

Вже до 15 місяців кожна дитина може розмовляти окремими простими словами і щось говорити під час рухової активності. До півтора років він починає використовувати спрощені слова і може узагальнювати предмети за окремими ознаками. У рік і дев'ять місяців під час гри малюк може коментувати свої дії, давати відповіді на прості запитання, розуміти прості історії, які розповідають по картинках. У два роки дитина складає прості речення з 3-4 слів, а просту розповідь розуміє без картинок.

У віці двох з половиною років малюк складає пропозиції з 4 і більше слів, часто задає питання «Куди?» І «Де?». У три роки дитина вже може говорити складними реченнями, а його питання - це «Коли?» І «Чому?».

Займайтеся з дитиною

Щоб розвивати мова малюка, необхідно займатися з нею. Плідно на розвиток мови впливає слухання казок. Спочатку це може бути невеликий фрагмент, але поступово його потрібно збільшувати. Слухаючи одну і ту ж казку, малюк буде краще запам'ятовувати слова і намагатися повторювати їх. Можливо, Ви навіть не зрозумієте, що ці звуки малюк узяв з казки, але ж він буде старатися. Тому, коли дитина починає говорити, хваліть його.

Малюк буде рости, багато запам'ятовувати, тому батьки, спілкуючись між собою, повинні контролювати слова та інтонацію. Коли Ви проводите час з малюком - гуляєте або граєте - коментуйте дії, які Ви робите чи бачите.

Читайте з дитиною один і той же віршик, потім спробуйте його розповісти і спеціально забудьте останній рядок, щоб малюк сам його продовжив.

Розвиток дрібної моторики й мови йдуть нерозривно один з одним. Нехай дитина збирає пазли, сама зав'язує шнурки і застібає гудзики - все це позитивно вплине на розвиток його мови.

Процес, коли дитина починає говорити, індивідуальний, як і в тому випадку, коли вона починає сидіти або повзати. Тому не варто засмучуватися, якщо Ваша дитина почала говорити пізніше визначеного терміну. До того ж вважається, що дівчатка починають говорити раніше хлопчиків, так як вони мають більшу спостережливістю і краще вміють слухати. А в той час, коли хлопчики захоплені грою в машинки, дівчинки спокійно грають в ляльки, придумуючи їм імена і спілкуючись з ними.

Коли варто починати хвилюватися?

Незважаючи на індивідуальний розвиток, існують симптоми, при наявності яких необхідно звернутися до фахівця:

в однорічному віці дитина лепече неактивно і мало;
до півтора років малюк не розуміє значення звуків, назви предметів, свого імені, не може виконати таких прохань, як «сядь», « встань»;
в два роки дитина не повторює слова і звуки, не може будувати пропозиції, для пояснення використовує окремі слова;
в два з половиною роки не може вимовити назви частин тіла або простих предметів, не може показати на них, коли його про це просять;
в три роки не може скласти прості речення з 3-4 слів, не розуміє розповіді про події минулого чи майбутнього.

контакти

096 086 00 00

м. Бориспіль
вул. Гоголя, 2

пн - нд 7:30 - 19:00