Дитина не слухається. Як бути батькам?

vyhovannja2

Дитина не слухається, і часто батьки не знають, що робити в такій ситуації, кричати, карати або умовляти. Як бути батькам, якщо дитина не слухається і звідки береться непослух? Дитина має свою думку, свої бажання і цілі, він прагне задовольнити свої потреби і отримати бажане, багато що йому просто цікаво, і якщо на шляху дитини "стають" батьки, тобто вимоги батьків не збігаються з уявленнями і бажаннями дитини, то закінчується все це через непослух, дитина не бажає робити те, що йому не цікаво, не потрібно або просто не хочеться і ось результат: дитина не слухається.

Деякі способи взаємодії з дитиною або шаблони поведінки батьків, можуть певним чином провокувати ситуації непослуху. Розберемо декілька причин того, чому дитина Вас не слухається:

Якщо батьки звертаються до дитини в наказовому тоні. Задумайтеся, якщо Вам кажуть "швидко склав усі і вийшов з кімнати", яка перша реакція у Вас проявляється? Перша реакція на наказ - непослух, такого роду владу батьків сприймається як приниження і навіть на підсвідомому рівні дитині не приємна.
Якщо батьки ігнорують потреби дитини та її почуття. Спілкування з дитиною на рівні "мені плювати чого ти хочеш, я сказала тобі зробити ..." або "пити він хоче, поки не прибереш іграшки - ніяких пити" формує у дитини відчуття непотрібності і нелюбові до нього.
Якщо для дитини не існує заборон, а саме, у вихованні не були виділені правила, норми і заборони, без яких поведінка дитини формується хаотично. Якщо дитина росте в ситуації "вседозволеності", а батьки, бабусі / дідусі та інші родичі роблять все "аби дитинка був задоволений", то в один прекрасний момент трапляється те, що трапляється: дитина нікого не слухається, влаштовує істерики і вимагає свого.
Якщо дитина використовує непослух, як маніпуляцію, тобто не слухається до того моменту, поки Ви не погоджуєтеся на його умови, після чого стає "шовковим" милою дитиною, який все розуміє і виконує ... До нового такого моменту.

Як же бути батькам у ситуації, коли дитина не слухається?

У першу чергу, варто пам'ятати, що діти беруть приклад з дорослих, тому якщо батьки "дозволяють" собі не виконувати обіцянки чи ігнорувати прохання дитини, то він буде вести себе так само, обіцяти і не виконувати, не слухати прохання батьків. Таким чином, якщо дитина не слухається, можливо причина криється в поведінці дорослих.

На замітку:

Звертайтеся до дитини шанобливо, тоном, який швидше роз'яснює, ніж вказує. Наказові нотки викликають внутрішній протест і спонукають дитину не слухати Вас. Бажано, щоб Ваші слова містили пояснення, наприклад "збери свої іграшки, щоб у кімнаті було більше місця" або "прибери з підлоги м'ячики, щоб ніхто не впав". Так Ви знижуєте вірогідність ситуацій, коли дитина Вас не слухається.
Слухайте свою дитину, для нього важливо бути почутим, важливо, що Ви його розумієте. Якщо Ви не будете слухати дитини, він не буде слухати Вас, оскільки, зачіпаючи його права й потреби, висуваючи на перший план тільки свої вимоги до дитини, Ви провокуєте формування негативного ставлення дитини до Вас.
Заборони і правила необхідні при вихованні дитини, вони не тільки формують його поведінку, допомагають розвинути дисциплінованість, відповідальність і чемність, але і структурують час дитини. Вірне розподіл часу, певні вміння та навички дозволять Вам і Вашій дитині уникати конфліктів, в тому числі, пов'язаних з тим, що він Вас не слухається.
Маніпуляції в нашому житті зустрічаються досить часто і "найкращі" маніпулятори - діти, вони дуже швидко розуміють що і як отримати від батьків. А така тактика, як "вести себе добре, щоб отримати бажане" дуже поширена в сім'ях. Якщо батьки розуміють, що дитина їх слухається тільки для того, щоб вони виконали його бажання, то підкріплювати така поведінка не варто.

Таким чином, якщо дитина Вас не слухається, зверніть увагу на свою поведінку і проаналізуйте взаємини з дитиною в родині. Скільки б років не було дитині, два, десять або чотирнадцять, дані рекомендації будуть дуже актуальні.

контакти

096 086 00 00

м. Бориспіль
вул. Гоголя, 2

пн - нд 7:30 - 19:00